Bhbhaddie
Bhbhaddie Bhbhaddie
  • 07-11-2017
  • Mathematics
contestada

A bakery sells packages of 10 bagels for $3.69. If the bakery starts selling the bagels in packages of 12, how much would you expect a package of 12 to cost?

Respuesta :

siarraaguilar siarraaguilar
  • 07-11-2017
$4.43 rounded because you would divide 3.69 by 10 and multiply that by 12.

Answer Link

Otras preguntas

A dealer sells a certain type of chair and a table for $40. He also sells the same sort of table and a desk for $83 or a chair and a desk for $77. Find the pric
you hav designed a picture that is shaped as a square. the dimensions of your picture  are 6x6in. you want to make it into a poster with dimensions 13x13in. the
determine whether the system of linear equations has one and only one solution, infinitely many solutions, or no solution. Find all solutions whenever they exis
What are the sides of the DNA ladder made of?
What are the sides of the DNA ladder made of?
determine whether the system of linear equations has one and only one solution, infinitely many solutions, or no solution. Find all solutions whenever they exis
What did the Egyptians call the area that we now call Sudan?
What did the Egyptians call the area that we now call Sudan?
What are the sides of the DNA ladder made of?
Find the LCM of 8,9, and 12