bornwild2004oyecfy
bornwild2004oyecfy bornwild2004oyecfy
  • 06-11-2017
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ITS URGENT Pizza costs $1.50 per slice. Use a table and an equation to represent the relationship between the number of slices of pizza bought and the total cost.

Respuesta :

Bumpsly
Bumpsly Bumpsly
  • 06-11-2017
Make an x and y table. 





X - Cost of pizza slices | $1.50 | $3.00 |$4.50 | $6.00 |$7.50 | $9.00 |
|
Y - Number of slices     |  1       |  2       |  3      |  4       |   5    |    6      |
Answer Link

Otras preguntas

Is where you will cover a measurement given into ounces into pints
which of the following structures is NOT found in bacteria? A ribosome B cytoplasm C cell membrane D nuclear membrane
What two gases together make up 99% of Earth's atmosphere?
how can i write 50/13 as a decimal rounded to the nearest tenth.
The time and place in which a story occurs is called the __________. setting context stage historical backdrop
Which of the following is a properly written formula for a compound between copper and bromine? CuBR CUBR CuBr CUBr
Write a descriptive paragraph about popcorn.
What are equivalent fractions to 25/35
An oxygen deficit occurs _____. when you are breathing faster than you need to during the middle of an exercise work out when you stop cardiovascular exercise w
Quem descobriu o petróleo ?