Stankovic811
Stankovic811 Stankovic811
  • 07-10-2015
  • Mathematics
contestada

A 6 ounce bag of raisians cosr$2.46 and a 8 ounce bag cost $3.20 which is better deal

Respuesta :

rainbowdash8142
rainbowdash8142 rainbowdash8142
  • 07-10-2015
If you divide 2.46/6=0.41
If you divide 3.20/8=0.40
Which is a better deal?
Answer Link

Otras preguntas

Both agonists and antagonists have _______ but only agonists have appreciable _______.
Farmer John walks his pet pig around his barn every day. The barn is 25 meters by 12 meters. If we walks the pig around the barn three times, how many meters di
Your cousin is 8 years older than your brother. Three years ago, your cousin was twice as old as your brother. How old is your cousin now? How old is your broth
4. Why did Cassie and her brothers decide to skip lunch one day? They went to talk to their mother. Little Man ran away from school. They dug a hole in the road
Prompt 1. What two things are required for enlistment into the military? 2. What are the physical requirements? 3. What is the ASVAB test and what are the benif
4. Which countries might challenge Great Britain's colonization of North America?
MATH QUESTION PLEASE HELP!
I need help please ​
Which whole number property is represented 13 + 2 = 2 + 13
Part 3: Capillary Action. Submit the data you recorded in the space below. WRITER