lolaovo1 lolaovo1
  • 11-10-2017
  • Mathematics
contestada

Five cans for six dollars or eight cans for cans $10

Respuesta :

Mrsaylatuck
Mrsaylatuck Mrsaylatuck
  • 11-10-2017
if this is for a better deal if you made the prices the same so instead of 5 for six itd be 50 for $60 and 8 for $10 would be 48 for $60 obviously 5 for 6 is the best choice. thats just how i was taught i hoped this helps 

Answer Link

Otras preguntas

which ghee is the best?
Is the human population growing too fast, or not fast enough?
4.) Following World War II and the Holocaust, the international community met to create the Universal Declaration of Human Rights that enshrined the basic righ
Verify Green's theorem for the disc D with center (0,0) and radius R and the following functions. (a) P(x, y)=8 xy², Q(x, y)=-8yx² (b) P(x, y)=x+y, Q(x, y)=9y (
88 student said they watch TV everyday. This number represents 80% of the students body. What is the total number of students in the student body? And i need yo
A typical spectrophotometer has a path length (the distance light travels through a sample) of 1 cm. Light travels at approximately 3.0 x 108 m/s in vacuum. How
Magsulat ng tula tungkol sa Sapilitang Paggawa o Polo y Servicios Brainlist ko kapag nice ang sagot
i need help asap now answer all blanks
Companies are cutting the pay for their workers due to the economy. What is the impact on the purchase of new homes in Wilmington
Paper chromatography is a process used to separate mixtures of substances into their components. The components are carried by a mobile phase through a stationa