janiyhaclark10 janiyhaclark10
  • 08-10-2017
  • Mathematics
contestada

Is a dozen eggs cost a dollar $0.35 what is the unit cost

Respuesta :

maddie1227 maddie1227
  • 08-10-2017
Divide .35 by 12 and you will get the answer
Answer Link

Otras preguntas

What is the advantage of not having a nucleus?
confirmity as a positive force in history
How did France become the leading power of Europe under the absolute of Louis XIV
In the late nineteenth century many native born Americans, as well as labor unions, opposed immigration. What were their concerns?
Which element is a noble gas? (1) krypton (3) antimony (2) chlorine (4) manganese
A crate is acted upon by a net force of 100N. An acceleration of 5.0 m/s^2 results. What is the rate of the crate?
confirmity as a negative force in history
What is the advantage of not having a nucleus?
A current of 12 amps is measured in a circuit with a total resistance of 9.0 ohms. What is the size of the voltage source that supplies this circuit?
Which formula represents an unsaturated hydrocarbon? (1) CH2CHCl (3) CH3CH2CH3 (2) CH3CH2Cl (4) CH3CHCH2