originalvampirowlnai
originalvampirowlnai originalvampirowlnai
  • 06-10-2017
  • Mathematics
contestada

Sweatshirts sold: 3. money collected: $60. "use the unit rate to complete the table" Can somebody help me find the unit rate?

Respuesta :

hylandbrooke2
hylandbrooke2 hylandbrooke2
  • 06-10-2017
$60/3 shirts= a unit rate of $20
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve 7c - 8 - 2c = 17
Which word is the linking verb? When I taste something spicy, I feel uncomfortable
Water-rich solutions carrying metallic salts fill cracks and form
is 0.75 less or greater than 7 over 8
how many 1/5 are in 7 wholes? ( divide)
Why can an animal survive longer without food?
Solve the Variable.n/3-3=12
how did the boundaries of the roman empire change?
A toy car has a mass of 1500g. If a 3-N force is applied to the car, what will it's acceleration be?
What is 1.21 divided by .11