stefaniarviso stefaniarviso
  • 09-05-2024
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 1 pound of apples ?

Respuesta :

addisonbarnes83 addisonbarnes83
  • 09-05-2024

Answer:$2 to $3 per lb

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

0.580 80 repeating as a simplified fraction
Why is important to plan adaptations in your lessons?​
Identify the terms and like terms in the expression.z + 8 - 4z​
Which revision correctly combines these sentences? Some dogs play fetch. Others would rather nap. Some dogs play fetch; but others would rather nap. Some do
state two proteins in blood which are responsible for determine the blood group of a person​
The following is an example of what kind of paragraph?We've looked at the various strengths and weaknesses ofthe three major green-building methods — adobe,stra
Match the vocabulary words in the column on the left with their definitions in the column on the right.amendto treat someone unfairly or withprejudicecontradict
Technician A says that one planetary gear set can provide gear reduction, overdrive, and reverse. Technician B says that most transmissions today use compound (
I really need help please :(
At WalMart, baseball hats cost $9.25. A jersey is $11.45 and sneakers are $29.00. If I bought one of each, what is my change from a $50.00 bill? \