Seudónimo Seudónimo
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of the paint was $39 per gallon, so if the cost is $4,368, how many gallons did you buy?

a 112
b 4329
c 4407
d 110

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-09-2017
The answer is 112, or A. $4368 divided by $39 is 112.
Answer Link
janemillsappdmbyx
janemillsappdmbyx janemillsappdmbyx
  • 11-09-2018

the correct answer is a

Answer Link

Otras preguntas

What steps do I take for this
As a result of wartime production
is there any connection between survivorship curves and reproductive strategies?
How many days are in two years
In the state of Georgia, a juvenile who is 13 years of age can be tried as an adult if he or she A. Commits any illegal act repeatedly. B. Commits a seriou
a car dealership offers two choices of discount on a card with the sticker price of 25,000 toys eight 4000 rebate
For the following geometric sequence find the explicit formula. {12, -6, 3, ...}
What is the innercorw of the earth made out of?? * * * * * * * go like my pics and comment<333 thnxs for your help:^*
Kelsey earns $310 more than Michelle each month.Show all work to justify your answer
Which of the following is an example of literary nonfiction? A. A journalism article B. A poem C. A fairy tale D. An autobiography