kelsynrojas45 kelsynrojas45
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

Four bottles of Powerade cost $3.88.What is the unit price of each bottle

Respuesta :

alyhatoum77
alyhatoum77 alyhatoum77
  • 08-09-2017
The unit price is $0.97
Answer Link

Otras preguntas

Hello! This is not homework related btw In the show PLL (I’m on S5) when they find out Ali is alive why don’t they revisit the case when Ian ‘confessed’ to her
Please help with number 11 ?
Use two mixed numbers to write an equation with a sum of 4 1/4
I do not know how to do this need help
Why is a hydrogen bond a relatively weak bond?
which of the following sets of constraints forms an unbounded feasible region? x≤0, y≥0, y≤2 x≥0, x≤2, y≥0, y≤3 x≥-2, x≤0, y≥0, y≤2 x≥0, x≤2, y≥0, y≤2
in the number 4.735 the underlined digit is 4 what number does it round to if its in the ones place
Solve for k -8– 4K= -2k
The volume of a shipping container is 50.148 cubic feet. How many smaller boxes, each with a volume of 2.786 cubic feet, does the shipping container hold?
What is the slope of the line that passes through (-3,-7) and (1,9)