naksukiovxlhl
naksukiovxlhl naksukiovxlhl
  • 08-09-2017
  • Mathematics
contestada

Hank bought 2.4 pounds of apples . Each pound cost $1.95. How much did hank spend ont the apples ?

Respuesta :

yoshunyovxlyb yoshunyovxlyb
  • 08-09-2017
The answer to the question is 4.68
Answer Link
helpimbadatmath
helpimbadatmath helpimbadatmath
  • 08-09-2017
4.68 because 2.4 x 1.95 = 4.68
Answer Link

Otras preguntas

15 points! bonus! how do you work out your mass? trying to revise and cant find it in book :(
Find the answer to: 0.8/9.2=x+0.2
hurricanes form from hot wet air masses. where might this type of air mass be found?explain
PLEASE HELP I GIVE THANKS
If you were a US civilian living during World War II, which government action would have influenced your everyday life most? a.the reduction of labor laws for
which wind belt flows over the united states
Help meh PleaSe Which does not show a direct variation between x and y? A.y=4/x B.y=0.5x C.y= 7x D.y=x/9
The difference of cubes of two consecutive natural numbers is 1657. Find the numbers.
Help please I give thanks
Which of these was a policy of Andrew Jackson's Presidency?