braydensmith854 braydensmith854
  • 07-09-2017
  • Mathematics
contestada

Three hamburgers and one milkshake cost $6.80. Two hamburgers and one milkshake cost $5.30

Respuesta :

foundmysunlight
foundmysunlight foundmysunlight
  • 07-09-2017
Each burger costs $1.50, and the milkshake costs $2.30. I subtracted the $6.80 from the $5.30, which shows the price of one burger. 
Answer Link

Otras preguntas

What did Pacal the Great, Moctezuma I, and Huayana Capac all have in common? They emphasized urban development. They relied on divination as a decision making
which statement best expresses the purpose of the opening words of the us constitution "we the people " A.political sovereignty stems from the consent of the pe
distributive property to express 24 + 36
where did the English seek to establish new settlements
What type of environment would produce fertile soil at a fast rate
From exterior point L of circle O, tangent segments LP and LQ are drawn such that the measure of angle PLQ is 60 degrees. If a radius of circle O measures 6, wh
Please help and explain with these 2 math questions!!!!!!
What is the most widely held ideal of the US political culture?
Question 8 (Worth 2 points) im thinking a or b not 100 percent sure give textual evidence (LC)Which of the following military tactics was used for the first
PLEASE HELP ME WITH THIS PROBLEM!!