mlopez330 mlopez330
  • 06-09-2017
  • Mathematics
contestada

Theo mom bought an 8 pack of juice boxes at the store for four dollars. Find the unit rate for the juice boxes

Respuesta :

Moonwalker7 Moonwalker7
  • 06-09-2017
4/8= 0.50

Each juice box cost 0.50 cents.


Hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

1.6/n = 1.2/20 What's the correct answer?
How is the family of Quadrilaterals like a family tree? Create an explanation and a graphic to answer this question.
PLEASE HELP !!! So for a project i had to create a tree out of recycled projects. The question is, — How could the tree i created out of the recycled materials
A car is on sale for £3825. The salesman says this is 15% off the original price. Work out the original price.
What was the most likely reason that many Americans feared the Soviet Union during the Second Red Scare in the 1950s?
I’m having trouble understanding this can someone plz explain?
For the set ​= ​{​2,4,6}, determine ​n(​A)
which option is correct?? #3
¿Cuáles son las razones que tuvieron los griegos para recrearse en la naturaleza?
What is the orbital diagram of indium and its electron configuration?