gemmasantos1234 gemmasantos1234
  • 09-03-2024
  • Mathematics
contestada

4 tons of sand cost $1,840.00. What is the price per pound?

Respuesta :

jackbistodeau jackbistodeau
  • 09-03-2024

Answer:

.23

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What should I do when i'm crying and feel like I wanna crawl under a rock and die? :(
Which linear function represents the line given by the point-slope equation y - 8 = {(x – 4)? o f(x) = x+ 4 Of(x) = Im o Yx) = {x-10 Of(x) = = 2 / 3x - 12
In the isosceles trapezoid, m<74 what is M
why did marker disclose that he had killed the merchant​
Why should we colonize Mars. Any opinions would be appreciated, even those that say why we should not colonize Mars. Answer the question correctly and with effo
What is the scale factor?
In the figure O is the midpoint of AQ and BP. (i) Is ΔOAB≅ΔOQP? (ii) Which pairs of matching pairs have you used? (iii) Is AB=PQ?
ssjsksks ssjksks ensksss skskskskswjwiwwnw wne
binomial is written in​
Please help I dont understand