tanmeemeeoueipk tanmeemeeoueipk
  • 09-08-2017
  • Mathematics
contestada

Lily paid $13.60 for 4 apples and 4 oranges. Each apples cost $0.40 more than each orange. What was the cost of one orange

Respuesta :

nebokaeley nebokaeley
  • 09-08-2017
$3 i believe so but yeah
Answer Link

Otras preguntas

S'il vous plais une paragraphe qui décrit un endroit avec le vocabulaire péjoratif j'insiste sur péjoratif
description of the inside of a haunted house without using "I" or "you"?
What do these conditions have in common and what conditions are not listed that might require medical attention before starting an exercise regimen?
which of the following statements is true regarding Anti-Federalists? A. Anti-Federalists supported a strong central government. B. Anti-Federalists were strong
Aluminum and tin are both metals.The standard atomic weight for aluminum is 26.98.The standard atomic weight for tin is 118.71.by rounding to the nearest one,Es
A video club cost $25 to joint. Each video is rented costs 2.50. Tech v represent the number of videos. Identify the independent and variables. Then write a rul
The camp at which I worked over the summer, unfortunately, closed down. Which group of words from the sentence includes both an adverb phrase and the word or wo
During an OSHA inspection
PLEASE HELP ME WITH THIS!! Question 15
la formula para calcular el 30% de descuento en una tienda esta dada por la expresion y=0.30X