susanasotelo2592 susanasotelo2592
  • 07-01-2024
  • Mathematics
contestada

A lison paid $ 21.75 for a number of rice Crackers ' three packs of rice crackers cost $ 1. 45. How many Packs of rice crackers did she bus ?

Respuesta :

jujudime
jujudime jujudime
  • 07-01-2024
45
21.75/1.45= 15. Meaning, she bought 15 packs of 3 rice crackers packs.
15(3)= 45. So, in total, she bought 45 packs of rice crackers.
Answer Link

Otras preguntas

pls help i really need it Summarize how the English language developed into what it is today.
New media radically alter relationships in the production and consumption of accessible content related to sports worldwide by _____. Multiple choice question.
b) Take a real time example of a company which has formed a strategic alliance then talk about strategic relationships. What is their rate of success? Why do bu
i need this answered please helppp
A certain first-order reaction has a rate constant of 2.15×10−2 s−1 at 20 ∘C. What is the value of k at 55 ∘C if Ea = 72.0 kJ/mol ?
A biased 3-coloured spinner was spun 240 times. It landed on Red n times, on Orange 3n times and on Yellow 8n times. If you spin this spinner 1000 times, how ma
30 POINTS PLEASEEEEEEEEEEEE HELP
PLEASE HELP !!!!!!!!!!!!!
You buy a six pack of Gatorade for $9.00. What is the unit price or the price per bottle? $1.50/bottle $2/bottle $1.75 per bottle
Dear Mr. Garcia What is the correct way to punctuate the salutation?