rymshaanees
rymshaanees rymshaanees
  • 08-06-2017
  • Mathematics
contestada

if 3 apples cost 19 cents. How many apples can be purchased for 1.52$

Respuesta :

Funaroma
Funaroma Funaroma
  • 08-06-2017
The answer is 24 apples
Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-06-2017
my answer -

24

P.s

Happy to help you have an AWESOME!!!! day (And this is not a high school question.)
Answer Link

Otras preguntas

According to the attribution theory, Juan is most likely to attribute his high test score on a difficult exam to
What are the coordinates of the image produced by applying the composition 1 Ro 90-to (-4, 3)? A. (4,0) B. (-3, 4) C. (0,3) D. (3,-4)
The amounts spent by 5 students on back to school supplies are $28.50, $25.75, $23.60, $30.20, and $25.00. Jenny spends $41.13 for her supplies. If the amount J
Who was the first woman to win an olympic gold medal.
Energy quality is a measure of the capacity of a type of energy to ________ . Group of answer choices be renewable be cleanly produced do useful work be used co
1. Why does a computer have different types of ports?
If the U.S. population is in Hardy-Weinberg equilibrium, approximately what percent of the population are heterozygous carriers of the recessive PKU allele
Please need help with this problem
. A choral leader says, “I keep hearing someone who is off-pitch.” What does this MOST likely mean? Someone is singing higher than required. Someone is singing
Solve this very quickly. brainliest + 5 starts if correct 3x^2 -75 = 0 x = ??