Princess11111 Princess11111
  • 08-04-2015
  • Mathematics
contestada

school pennants cost $18 each. Ms lee says she will pay $146 for 7 pennants. Is her answer reasonable? Explain.

Respuesta :

XxObeyAguxX
XxObeyAguxX XxObeyAguxX
  • 08-04-2015
No because 18×7=126
Answer Link

Otras preguntas

how is chemical energy used in cellular respiration?
Explain the difference between financial reporting and financial statements.
Consider the following: Li(s) ???? 1???? (g) n LiI(s) ????H???? 222 ????292 kJ. LiI(s) has a lattice energy of ????753 kJ/mol. The ionization energy of Li(g) is
How do you write 2.77 × 102 in standard form?
why is english language important
Determine whether the function f(x) = 4x3 is even or odd. The function is even because f(x) = f(−x). The function is odd because f(x) = f(−x). The function i
The brains ability to process color and shape and location all at the same time is an example of
What is the processing of information and other input into your memory called? Sensory representation Encoding Storage Conditioning
Sarah and Jamal were learning partners in math class and were working independently. They each started at the point (−2, 5) and moved 3 units vertically in the
ICHOR Restaurant Group was started by Brian Bailey and Tim Hug in 2006 and has since opened three successful restaurant concepts, "Old Carolina BBQ," "Smoke: Th