Nookie01
Nookie01 Nookie01
  • 07-04-2017
  • Mathematics
contestada

Becca Buy 1.5 pounds of grapes and paid $3.72 what was the cost per pound of grapes

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 07-04-2017
3.72÷1.5=2.48
$2.48 per pound

Answer Link

Otras preguntas

What is true about payment for jury duty? a. The payment you receive is not very much b. You will want to check your employer's policies before attending jury
3y^2−25y−18/y−8 ⋅ y^2−9y+8/y−9 98 POINTS FOR WHOEVER ANSWERS
A _______ object is used for storing data.
A spreadsheet is___.
Which ratio is correct scale factor
this is the last time for today.. I appreciate the help <3 you guys are getting me through 8th grade. ;)
President Madison believed that Britain posed a bigger threat to American interests than France. Do you agree with his assessment? Why, or why not?
what is a teaching tool that integrates all three components of health
A _______ object is used for storing data.
Walmart is most likely engaged in socially responsible activities in response to