lt1207 lt1207
  • 06-04-2017
  • Mathematics
contestada

$13.45 on 5 pounds of cheese. How much would it cost to buy 2 pounds of cheese?

Respuesta :

survivorguy00
survivorguy00 survivorguy00
  • 06-04-2017
It would cost 5.38 to buy 2 pounds of cheese. 
Answer Link
ktboyer7
ktboyer7 ktboyer7
  • 06-04-2017
it would cost $5.38. 
i hope this helped and god bless
1st you must divide 5 into 13.45
then use that answer and multiply it by 2
then that is your answer
Answer Link

Otras preguntas

find -40/-2 pleasseeee
Why was expansion a cause of the civil war
4.82 +3.2 + 5z -3.1 - 2z+z" PLZ HELP I WILL MARK BRAILIEST IF CORRECT
Why did the issue of ratification still seem unsettled????
why did the ancient Egyptians build pyramids?​
Instructions: Find the missing side lengths. Leave your answers as radicals in simplest form.
Mark ate 4/8 of a pie. And Daniel ate 2/9 of the pie. How much pie did Mark and Daniel eat in all
Select the table that represents a linear function.
Write the percent and the decimal shown by the model percent decimal
i need help plz show all work