lilyblue728
lilyblue728 lilyblue728
  • 06-04-2017
  • Mathematics
contestada

Charlie bought a 2 1/2 pound bag of oranges for $3.75. What is the cost of one pound of oranges?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-04-2017
The answer would be 75.89
Answer Link
bri9b bri9b
  • 06-04-2017
i think i should be $1.05
Answer Link

Otras preguntas

Draw a depiction of a gas sample, as described by kinetic molecular theory, containing equal molar amounts of helium, neon, and krypton. Use different color dot
Suppose a basketball team had a season of games with the following characteristics: Of all the games, 60% were at-home games. Denote this by H (the remaining we
True or false The Adverb is one of the most important parts of the English grammar.
_________solution contains sodium hydroxide and copper sulphate​
Several terms of a sequence StartSet a Subscript n EndSet Subscript n equals 1 Superscript infinity are given below. ​{1​, negative 5​, 25​, negative 125​, 625​
Given the equation y=2x-8, which statement is correct ? A.Y=2(x-4) has a y-intercept of 4 B. Y=2(x-4)has a y-intercept of -4 C. Y=2(x-4) has a x- intercept of 4
Find the value of x in the diagram below. A. B. C. D. Please select the best answer from the choices provided A B C D
HURRY TWO MINUTES PLEASE HELP
What is Thomas Paine's central claim in this excerpt? A. There will always be a distinction between kings and their subjects. B. The equality that humans enjoye
Enter values to complete the table below.