audreannagarre
audreannagarre audreannagarre
  • 10-03-2017
  • Mathematics
contestada

marisol bought 20 peices of ribbion for $18. what would be the cost of 30 peices of ribbon

Respuesta :

kmarti3401
kmarti3401 kmarti3401
  • 10-03-2017
27 because 18 divided by 2 is 9 so you just add 9 more to $18
Answer Link

Otras preguntas

What is the estimate of 215% of 18?
Dao has 2 3/8 pounds of hamburger meat. He is making 1/4 -pound hamburgers. Does Dao have enough meat to make 10 hamburgers? Explain.
Choose the word modified by the underlined participle or participle phrase The -wailing- baby scared the skittish puppy 1.)baby 2.)scared 3.)skittish puppy
reference angle of 203 degrees
Please help me.What Greek city-state was famous, known for art and philosophy, and peaceful
What is one reason the Supreme Court gave for its decisions in the 1883 discrimination cases? A.) The Fourteenth Amendment applied only to states, not individua
How dose the structure of the saguaro cactus stem benefit the plant
Which sentence has a misplaced adjective phrase? A. Mr. Anderson made a table for his wife with three legs. B. Italian is the language of Italy. C. Do you see t
On June 20, 1998, in Bellevue, Ohio Dale Gasteier built at 52 foot what to celebrate the American Thanksgiving holiday?
Must m in the equation y=mx+b always be a positive number?