ZacharyFreeman35 ZacharyFreeman35
  • 09-03-2017
  • Mathematics
contestada

If one pound of gummy bears cost 2.20.How much does 1.6 pounds cost

Respuesta :

tiannabenson tiannabenson
  • 11-11-2020

Answer:

$3.03

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

students expect to sell between 275 and 300 hot dogs at a baseball tournament. How many packages of 12 hot dog and 8 buns should the students buy if they want e
In class, there are 12 girls and 11 boys. Write each ratio 3 ways. Girls to boys Boys to girls
What are sex pilli? ​
The price of a car is 15,000. John got a 20% discount. Find how much is the discount and how much he will pay after the discount?​
Big Money Bank has an offer for new customers: if you deposit $5,000 in a savings account, you will earn 6.5% simple interest over the first 10 years.
The triangles shown below must be congruent. 25° 55-7 100" 100 55" 25° 0 о A. True о B. False
guys help right now i need a answer
If you were the queen of the world .... What would you change ?] I want 5 slides presentation
Help! Give brainliest! Cars lose value over time. Every decade, their value decreases by 1/2. A car is bought for $43,995. How much is it worth in 3 decades? Ro
Please help me complete the following table