Seudónimo Seudónimo
  • 08-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 2 bottles of jam is $5.96. What is the cost of each bottle of jam?

Respuesta :

HelpfulMinerYT HelpfulMinerYT
  • 08-03-2017
1 bottle is $2.98. Just do $5.96 divide by 2 to get the answer
Answer Link
v801985
v801985 v801985
  • 31-03-2021

Answer:

its 2.98 i took the flvs text and i got right

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How can activities such as yoga and meditation serve as alternatives to drug use? A. They are a nondrug means of altering one's state of mind. B. They counterac
a/7+1/4=5/6 solve for a
What are three equivalent ratios for 30/90
Solomon six shooter fires a gun if the bullet leaves the barrel of the gun with velocity of 500 meters per second how long will it take to travel 2000 meters?
Is 3 times as much as 40?
32x?=80 Help help help please!
What is the distance from the Earth to the Sun in miles?
What is 6900g converted to kg???
NAME A COMMON BULB THAT YOU CAN PROBABLY FIND IN YOUR KITCHEN
I need help on finding the % increase from 40 to 66...