Seudónimo Seudónimo
  • 08-03-2017
  • Mathematics
contestada

Dahlia has just enough money to buy either 6 pears and 20 oranges or 12 oranges and 11 pears. A pear cost $0.80. How much does an orange cost?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-03-2017
I think the oranges would cost 50 cents
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP ! Suppose another company offers a special banquet price of $4,000 for 150 people. Which statement is true? Click on the correct answer. The special
PLS PLS HELP!!! I NEED THIS DONE PLS!!!
Find the area of the following shape. you must show all work to receive credit. shape with vertices located at negative 4 comma 0, 0 comma 4, 2 comma 2, negativ
factor out the gcf: 5xy-2y
Which country once attempted to change to a 10-hour day?.
What is the exponential form of the expanded form below? Giving 100 points answer quickly please!,!
Rocks are made of fossils and elements that naturally occur in Earth’s crust.
When an individual contracts __________, the symptoms are treated rather than the actual illness itself\
Carbohydrates carbohydrates contain glucose
Collective noun of A _____ of people​