katieargueta30
katieargueta30 katieargueta30
  • 06-03-2017
  • Mathematics
contestada

Peaches are 8 for $2. Jill bought 12 peaches. How much did she spend.

Respuesta :

rarrininger
rarrininger rarrininger
  • 06-03-2017
$2/8 = Each peach is $0.25
$0.25* 12= $3.00
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following wesite titles appears to be most credible for research on the topic of literacy in America? A)Blog: Best Books of the year B)Study:2009
Write the prime factorization of 18. Use exponents when appropriate and order the factors from least to greatest
The Gonzalez family drove 342 miles in 6 hours. The Wilson family drove 472 miles in 8 hours. Which family traveled at the higher rate of speed and what was th
Which word correctly completes the sentence? She was wondering whether __________ completed their lifeguard training. A. they've B. theyv'e C. theyve
many abolitionist wanted to end slavery _____ by legal means through religious and political pressure
Draw a number line from –1 to 1. Put tick marks every one-fourth unit. Graph a point with the given coordinate. point K, coordinate 3/4 Which is true about
0.6144 divided by 1.6
how do i describe what i normally do in the weekend, in french?please don't use google translate or something similar.
Which Roman statue has influenced many modern monuments dedicated to war heroes?
what problems did German Jews face in nazi Germany from 1935 to 1938