jessieeeeee jessieeeeee
  • 06-03-2017
  • Mathematics
contestada

Whatttt?????!!!!!!!????!!!

Whatttt class=

Respuesta :

IPMATH IPMATH
  • 06-03-2017
2.97/3 = 0.99 per lb
PS: A Tomatoes is a fruit- 11.96/4= 2.99 per lb (expensive !)
9.75/3 = 3.75 per lb
7.50/2= 3.75 per lb ...

Just divide the cost by the pounds... that's all

Answer Link

Otras preguntas

Find the least common denominator (LCD) for the fractions. 1/12 and 3/4                                   A. 12       B.
400J of heat is produced in 4 sec in 4ohm resistor.calculate yhe PD across the resistor.
how do you find the ratio of a fraction
the resistance of a wire of length 80cm and of uniform area of cross-section 0.025cmsq., is found to be 1.50 ohm. Calculate specific resistance of wire in SI un
a lamp rated 100w 220 v is connected to mains electric supply . what current is drawn from the supplyy line, if the voltage is 220 v?
how many grams of NH3 can be prepared from 85.5 grams of N2 and 17.3 grams of H2 ?
what if the bird sitting on tansmission wire touches both terminal's wire ?why
Under what conditions will light bend?
what is the area of a circle with a diameter of 240mm
when you step on a sharp object we move our foot away at once . what type of response is this?