chicapower14
chicapower14 chicapower14
  • 06-03-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of 6 ounce jar of jalapeños that costs $2.34?please this is due tomorrow I need help and show the work please

Respuesta :

Nick311 Nick311
  • 06-03-2017
Just divide. 2.34 by 6. The answer is .39
Answer Link

Otras preguntas

A cereal box can hold 144 cubic inches of cereal suppose the box is 8 inches long and 1.5 inches wide tall is the box
Which of the following was the most important cash crop in the South in the 1800s? A) corn B) cotton C) tobacco D) rice
Which of the following events happened first in the story? the narrator kills the old man. the narrator hears the striking clock. the narrator explains that he
The Russian Revolution of 1918 1917 1916 spelled the end to that country's participation in World War I.
how is soil fertilized from the top layer to the bottom?
In ABC, point D is the midpoint of AC. Which term describes BD?
Two squares are attached to the sides of a quarter circle as shown. What is the best approximation for the area of this figure? Use 3.14 to approximate pi. 178
PLEASE HELP ME ASAP!!!! How can you tell if two objects are thermal equilibrium? The objects are the same size. The objects have the same temperature. The ob
What two numbers can be multiplied to get -24 and added to get -5?
what are three ways early humans feed themselves during the Paleolithic period