454633546 454633546
  • 08-01-2023
  • Mathematics
contestada

what is x if 2/9+x=11/18?

Respuesta :

Otras preguntas

find the unit rate given cost is $6.oo per 2/3 pound
aaron walks from his sisters house to his cousins house, a distanceof 4 miles, in 80 minutes.how far does he walk in 30 minutes
Hank earns $12 per hour for babysitting. How much does he earn for 15 hours of babysitting?
What is the square root of 65
Which equation represents a nonproportional relationship? A. y=3x+0 B. y=-3x C. y=3x+5 D. y=1/3x Chose only one!!!!!!
Which statement best describes the United States' Cold War policy of containment? prevent communism from spreading to any additional territories produce subtle
Which box is greater,a 1.5 lb box of raisins or a 650 gram box of raisins
Please help me, this is quite hard
Hank earns $12 per hour for babysitting. How much does he earn for 15 hours of babysitting?
compare the four main layers of the atmosphere