harvie
harvie harvie
  • 08-01-2015
  • Mathematics
contestada

find the unit rate given cost is $6.oo per 2/3 pound

Respuesta :

saphirachanel saphirachanel
  • 08-01-2015
Turn the fraction into a decimal divide it by six dollars. 6.00/.66 it equals .90 when it rounded it it is .91 cents
Answer Link

Otras preguntas

Which option summarizes the central idea of "The Continuing Appeal of Jane Eyre"? The tension between public and private is a theme that endures into modern tim
In _______ view, you're unable to make changes to your report.
Which part of Europe is most associated with Communist rule?A.) Western EuropeB.) The Nordic countriesC.) Central EuropeD.) Eastern Europe​
32 = [4(2 + 5) - 2 • 6]
Which one is my real GPA?
Classify the industries as primary secondary or tertiary
How is the modern era different from the postclassical era? A. In the postclassical era, the world's most powerful states were in in Asia and the Middle East. I
Question 10The stockholders of a corporation is what​
what is meant by magnification ? write it's expression. what is its sign for the (a) real (b) virtual, image?​
Find the value of x to the nearest tenth.tan Xº = 90Calculator​