Tracey690 Tracey690
  • 10-09-2022
  • Mathematics
contestada

michelle bough an apple cut in 4 for $0.10 per piece. how much should she pay for 3 dozen pieces?

Respuesta :

Candace061504
Candace061504 Candace061504
  • 10-09-2022

Answer:

$14.40 for 3 dozen

Step-by-step explanation:

$0.10 per piece means $0.40 for 1 apple there are 12 in a dozen so multiply it by 12 which would be $4.80 for a dozen multiply again by 3

Answer Link

Otras preguntas

Explain Side effects (safer than hemodialysis)
How many different ways can a senior project manager and an associate project manager be selected for an analytics project if there are thirteen data scientists
In Cocker Spaniels, black coat color (B ) is autosomal dominant over red coat color (b ) and solid color (H ) is autosomal dominant over spotted color (h) [eith
In the article entitled "Between Colorblind and Colorconscious..." How does the article define "hegemony?"
When an HMO chooses a limited number of health care providers who only work for the HMO to provide services to its subscribers, this is known as:A. an open pane
Cómo afecta la genética el desarrollo del estudiante
by multiplying equation(2) by a constant solve the simultaneous equations 3y 8x = 16 y 6x = 7
Another name for the secretary is theA. clerk.B. recording secretary.C. scribe.D. All of the above
Look at the following case and calculate their NEWS chart score. A 23-year-old female return from theatre following appendectomy with the following; - Respirato
It has allowed for production scheduling to provide components on a just-in-time basis