OGMack
OGMack OGMack
  • 10-02-2017
  • Mathematics
contestada

Oatmeal cost 1.73 per pound how much would 2.6 pounds cost

Respuesta :

Nabeelpu Nabeelpu
  • 10-02-2017
cost 1.73 per pound 
find 
how much would 2.6 pounds cost
2.6×1.73
=4.498

Answer Link

Otras preguntas

Passes through (-4,-5) Slope = -314 Please Helppppp!!!!!!!!!!!!
I need help with them both I WILL GIVE BRAINLEST
EASY POINTS!! Can someone please translate......
Karl drove 612.9 miles. For each gallon of gas, the car can travel 41 miles. What is a reasonable estimate of the number of gallons of gas Karl used? Select all
What are the two main defenses you can use in the event of a discriminatory practice allegation, and what exactly do they involve
Mwamini wants to drink water and juice within a certain time limit. She drinks juice at a constant rate, and she drinks water at a rate of 25 seconds per liter.
For any number n>1, is (0.7 + 0.7i)n a. Greater than 1? b. Less than 1? C. Equal to 1?
Look at the picture and name the Consumers and Producers in the food web.(PLEASE HELP NOW)
find the measurement indicated in each parallelogram first one says 60 and second says 79 please help !
Which organs belong to the Respiratory system