duolingocom4
duolingocom4 duolingocom4
  • 09-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kelly buys 11 pens for $8.25.

What is the cost of 18 pens?

Respuesta :

wolffiegirl
wolffiegirl wolffiegirl
  • 09-02-2017
8.25 / 11 = 0.77 times 18 = 13.86 the answer would be 13.86
Answer Link
Rietbrocka23
Rietbrocka23 Rietbrocka23
  • 09-02-2017
The answer is 13.84, Because 18 divided 1.33 
Answer Link

Otras preguntas

Which one Doesn't Belong? 3x - 4 4 less than three times a number I bought three boxes of cupcakes that contained some treats and ate four of them.
in The Story of My Experiments With Truth, Gandhi supports his argument by
Which most motivated European nations to take control of areas in Asia and Africa in the late 1800s? Question 42 options: the possibility of discovering lost ci
Cheyenne Corp. had the following transactions during 2017: 1. Issued $212500 of par value common stock for cash. 2. Recorded and paid wages expense of $102000.
help!!I don't know how to answer this which one is it ???
How much higher is the risk of lung cancer in smokers than in nonsmokers?
what might be some potential challenges to bringing technology to africa?
Which answer best describes ways Robert D. Ballard created mood in Exploring the Titanic? He uses tone in his descriptions to tell how he felt before, during, a
On December 31 of the current year, the unadjusted trial balance of a company using the percent of receivables method to estimate bad debt included the followin
Form logical sentences with the following groups of words. Add any necessary words. Remember that the sentence can be affirmative or negative and you can change