yaseen3552 yaseen3552
  • 06-02-2017
  • Mathematics
contestada

if 4 chic ices cost 268 pence how much do 11 choc ices cost

Respuesta :

anj2
anj2 anj2
  • 06-02-2017
268 divided by 4 is 67
So it costs 67p for one choc ice
And then you do 67p x 11 which is 737pence
Answer Link

Otras preguntas

What do antibodies actually do to a virus
Solve. 2 1. If Tina had 4.6 gallons of water in one bucket and 2.3 gallons in another bucket, how many gallons did she have altogether?
I need help with this please
The third person____point of view employs a narrator who tells a story without describing any characters thoughts options or feelings
Freak The mighty chapter 18 (Max’s Dad’s plan to make money)
Chantelle’s doctors think she might have a tumor, and they would like to use a brain-imaging technique that will provide them with an accurate image of her brai
is 0.23 a rational number? choose the best explanation
Identify this conjunction. for correlative coordinating conjunction conjunctive adverb subordinating conjunction
Find the value of c that makes the expression a perfect square trinomial. x2 − 19x + c A) 361 B) 38 C) 361 2 D) 361 4
Plz just solve Q2 and Q3 not Q1 Its really easy but I have a silly prob here.