jameskimone2008
jameskimone2008 jameskimone2008
  • 07-06-2022
  • Mathematics
contestada

Peppers are sold in packs of 3 for $111,or in individual for $29 which is the best value

Respuesta :

ANB820 ANB820
  • 07-06-2022
Buying them individually is the better value because 3*29=87 but 111/3=37
Answer Link

Otras preguntas

a Chueca has 20 plates if theres 30 people how much does she need more
What's the area of a sector of a circle that has a diameter of 10 in. if the length of the arc is 10 in.?
15.   Which one of the following types of training involves 10 to 30 minutes of high-intensity exercise?
there are 8 students on a minibus. 5 of the students are boys. What fraction of the students are boys?
Which organelle prepares material for storage within the cell
What is always used to find a coordinate?
A softball pitcher pitches a ball at a speed of 74 miles per hour. What conversion factor can be used to find the speed of the ball in feet per second?
This image shows the body being sectioned along what plane?
what are the 2 characteristics that an individual does not need to have to be alive? _________ and __________ (not multiple choice, sorry)
Find the center of the circle that can be circumscribed about mc043-1.jpgEFG with E(6, 4), F(6, 2), and G(10, 2)