aaronvilla1224
aaronvilla1224 aaronvilla1224
  • 06-06-2022
  • Mathematics
contestada

apples cost $3.99 for 3 lbs. Susan wants to buy 5 lbs. How much will it cost her?​

Respuesta :

sunstaranime
sunstaranime sunstaranime
  • 06-06-2022

Answer: $5.99 is the answer hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

How many people did moses lead out of egypt?
In △PQR, find the measure of ∡P. Triangle PQR where angle Q is a right angle. QR measures 33 point 8. PR measures 57 point 6. Measure of angle P is unknown. 3
Samantha is baking a cake. She needs 3/4 cup of butter for each cake. One stick of butter is 1/2 cup. How many sticks of butter does Samantha need to make 8 cak
Twelve decreased by 8 times a number is 36. Find the number
How do you calculate 3 1/3 - 2 2/5?
To find the number of inches in 3.5 meters, multiply the number of meters given (3.5) by _____. 36 25.4 39.4 0.305
NEED NOW WILL GIVE BRAILYEST its not mathmatics its english Why does the speaker in “When, in disgrace with fortune and men’s eyes” compare his feelings to tho
A rental company charges $15 plus $8 per hour for a rental. If Sandra has only $45 to spend, what is the maximum number of hours she can rent the equipment for?
calvinists believed the world was divided into two kinds of people. list these two and write down which side the calvinists took.
What type of law is this? Example: My court uses precedents to determine court cases. This is known as...?