20012007429 20012007429
  • 09-04-2022
  • Mathematics
contestada

Two pens and one eraser cost $35 and three pens and four erasers cost $65. Find the cost of the pencil and eraser separately.

Respuesta :

melodybabsy
melodybabsy melodybabsy
  • 09-04-2022

Answer:

Pencil is $15 and erasers are $5

Answer Link

Otras preguntas

What are the steps for making an argument?
DETERMINE IF THE GIVEN SENTENCES ARE SIMPLE, COMPOUND OR COMPLEX 1. We turned off the lights, and we went to sleep. ------------ 2. We turned off the lights aft
She is disgusted by the filthy facility. what means that
Pls help stuck on it
Which of the following is true of judges and justices in the federal court system? a) They are part of a seniority system that gradually moves them toward the S
Write an Equation in Slope Intercept form for the line described: passes through (2.5, 0) and (0, 5)
Jenna randomly selects a marble from a bag containing 12 red marbles, 6 blue marbles, 10 green marbles, and 2 brown marbles. If the marbles are the same size, w
urgent! Which of the following becomes disrupted when we don't feel self-control? A. anxiety B. internal circadian rhythm C. relational processes D. personal re
plss help. Extra points. Which details belong in an effective summary of “Occasioned by General Washington's Arrival in Philadelphia, On His Way to His Residenc
Help me please ;-; NO LINKS!!! A ___________ represents a relationship between two quantities. Select all that apply. A. Equation B. Graph C. Table D. Function