nagitoxbagel
nagitoxbagel nagitoxbagel
  • 09-04-2022
  • Mathematics
contestada

pls quick The cost of 10 ounces of cheese is 99 cents. What is the price of 10 pounds of cheese in dollars?

Respuesta :

estebanf9885 estebanf9885
  • 09-04-2022

the cost in dollars is $15.84

Answer Link

Otras preguntas

How do you create a patrol map? You create a patrol map by timing how long it takes you to travel between objects. You create a patrol map by picturing objects
Find the slope of the line.
When a reader makes inference based on details provided,it enables the reader to
Suppose you are given the following list of ingredients: 1 dozen eggs 24 teaspoons of vanilla 1 lb. (82 tsp) of salt 1 lb (8
Which answer best describes how some Americans viewed the British Empire?
A breastfeeding teen needs about ________ more calories a day than a pregnant teen.
what program is in charge of executing bytecode
Which is a basic belief of Judaism? A.God's laws change all the time. B.God knows all things. C. Art and culture are not necessary. D.To reach heaven, the poor
Mcdonald's, kfc, baskin-robbins, and aamco all make use of the __________ form of contractual distribution system. wholesale-sponsored chain franchise retail co
If max eats 15 cookies in 2 hours and 30 minutes how many cookies would she eat in 4 hours