tianlinh tianlinh
  • 07-04-2022
  • Mathematics
contestada

Meena buys cookies and apples at the store.
She pays a total of $24.02.
She pays a total of $6.90 for the cookies.
She buys 4 bags of apples that each cost the same amount.

How much does each bag of apples cost?

Respuesta :

fikanithamsanqa
fikanithamsanqa fikanithamsanqa
  • 11-08-2022

Answer:

each apple would cost $4,28

Answer Link

Otras preguntas

Can anyone help me with this?
The Gilded Age can best be described as a period of (A) intense political activity by the presidents (B) political agitation by Western farmers (C) labor unrest
a survey conducted in a school showed that 65% of the students walked to school. The remaining students took buses to school. The ratio of students who took bus
What is an Interesting Facts on Deep Ocean Trenches?
In an effort to protect themselves, all of the kingdoms of Sumer built __________ outside their cities.A.large moatsB.deep trenchesC.massive wallsD.watch towers
29 feet is what percent of 6 feet
How many Atoms are in 2.3 g of Na? show your work and these question will take two steps
What is 7x-6=-104, please answer.
what was the operation to secure france called? what is it also known as?
Solve 5(g-2)+g = 6(g-4)