dtzdgsy2c5 dtzdgsy2c5
  • 06-04-2022
  • Mathematics
contestada

Lela bought 3.3 pounds of nuts they cost $1.79 a pound. How much money did she spend

Respuesta :

Tosuto
Tosuto Tosuto
  • 06-04-2022

Answer:

5.907

Step-by-step explanation:

I believe if you multiply 3 times 1.79 you get 5.37 then if you multiply 0.3 times 1.79 you get 0.537. If you combine the 2 you get 5.907. I think this is correct not sure though D:

Answer Link

Otras preguntas

Please help me with this
say task 2 identify each solid figure write the answer on the space provided​
Help me please with this math question! giving brainliest to the correct answer
At a certain time of day a person 6 ft casts a 4ft shadow. How long is the shadow cast by a 21ft tree at the same time?
To get to the different parts of the race course you need to use local transport. One bus company offers a 10 trip ticket, with each trip costing £6.74. How muc
A stack of identical 8-centimeter-by-10-centimeter rectangular playing cards is sitting on a table. The stack is 1 centimeter high and has a volume of 80 cubic
Two numbers are in the ratio 7 : 4 . If their difference is 18, then find the numbers.
Choose the option that is properly transcribed: 1. Nice to meet you. I’m Michelle, Director of Product, here at Enron. Person: Nice to meet you. I’m Michelle, D
Cystic fibrosis is a genetic disorder in which a particular gene does not make protein the way that it otherwise normally would. Given that cystic fibrosis is a
what are staceys feelings about how TJ changed in chapter 9?