CatGirl102 CatGirl102
  • 10-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mangos cost $2.60 for 2 pounds. Pears cost $3.50 for 2.5 pounds. How much would 11 pounds of pears cost?

Respuesta :

princesomo634 princesomo634
  • 15-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

Ver imagen princesomo634
Answer Link

Otras preguntas

Ted bought a sweatshirt and a T-shirt for $45.60. If the sweatshirt cost $24.50, how much did he pay for the T-shirt? A. $24.50 B. $32.10 C. $21.10 D. $31.20
According to one of the fundamental rules of the Constitution, who holds the ultimate authority in the United States?
There are 8 contestants in the art contest. How many different ways can first, second, and third place be awarded?
How many matchsticks are required to build 100 rhombuses?
Which pair of words consists of antonyms? spurious; false eccentric; peculiar aloud; allowed ecstatic; depressed
Evaluate line integral of (x+y) ds where C is the straight-line segment x=t, y=(1-t), z=0, from (0,1,0) to (1,0,0)
What is 30% of 70? Show your work. Is this right? 30/100 = 0.3 x 70 = 21%
What is the surface area of a sphere with a radius of 30 m? 1,800π m2 90,000π m2 3,600π m2 900π m2
e^(2x) — 3e^x + 2 = 0 Solve for x
Help! How do I do this? 14. Sharon earns $25 per item she sells plus a base salary of $100 per week. Write and solve an inequality to find how many items she mu