Logan9999
Logan9999 Logan9999
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

A 4-pack of notebooks costs $1.11. What is the unit price, rounded to the nearest cent? ​

Respuesta :

kdisisto18
kdisisto18 kdisisto18
  • 09-03-2022

Answer:

$0.3

Step-by-step explanation:

$1.11 divided by 4 notebooks. Each notebook costs $0.3.

Answer Link

Otras preguntas

use the subject and verb go type the past perfect 1. she / be
Plzzzzzzzzzz Helppppppppppppp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 20+PTS and brainliest!!!!!!!!!! Someone from what political party most likely gave sickles the nickname
help plzzzzzzzzzzzzz​
What is a solvent? please answer A. The material that is dissolved B. The material that increases the speed of the dissolution C. The material that reduces how
40,000 divided by 500
Find the first three terms of: 84-4n
you have celebrated green diwali this year which gives you a sense of happiness and satisfaction also. write a diary entry expressing your fellings.​
11 A trader makes a loss of 10% when he sells a watch for N15 300. What did it cost? b Find out how much he should have sold it for to make a profit of 6%. full
400x2 pls answerrr I give brainliest to first question ahhh pkssskjwaaseeee granny answer
What best describes the transition from gas to liquid