jcoleman7490
jcoleman7490 jcoleman7490
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

If 3 bananas and 8 apples cost $2.50, and if 7 bananas and 12 apples cost $4.00, how much do 10 bananas and 20 apples cost?

Respuesta :

is26307 is26307
  • 10-03-2022

Answer:

6.50

Step-by-step explanation:

adding the numbers 4 plus 2.50

Answer Link

Otras preguntas

Simplify the expression (8-√5)(8+√5) 39 59 64+√5 69+16√5
Which one of the examples below is not considered digital media? Digital photography computer animation eight track sound recording
Luke is 5 years younger than 3 times sydney’s age, s in this solution, what does 3s represent?
Who was the first texas republican elected in a statewide vote in the last half of the 20th century?
The triangular playground has angles whose measures are in the ratio 8 : 3 : 9. what is the measure of the smallest angle? a. 27 b. 3 c. 10 d. 30
An item cost n dollars. If the price of the item increases by 15%, the new price can be represented by the expression n + 0.15 n . What expression can also repr
Calculate the kinetic energy of a 4.00 kg object traveling at 16.0 m/s
PLEASE PLEASE HELP!!!! MATH QUESTION!!!! PLEASE ONLY ANSWER IF YOU KNOW YOUR ANSWER IS CORRECT!!!! PLEASE EXPLAIN YOUR ANSWER!!!!!
Why was textile manufacturing important to the industrial revolution in Great Britain
________ is the right to a speed trial. A. Ex Post Facto B. Bill of attainder C. Habeas corpus