rennyba23 rennyba23
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 12 gallons of gasoline that costs $39.48?

What is the unit price of 12 gallons of gasoline that costs 3948 class=

Respuesta :

meceia
meceia meceia
  • 09-03-2022

Answer:

$39.48 per gallon yea the one u have clicked is right

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

You are booking a flight from New York to Atlanta. There is no change in the time zones. The flight leaves New York at 11:15 a.m. and arrives in Atlanta at 1:45
what are the factors of 68
The cost of a regular price ticket to a Saint Louis Cardinal baseball game was $60. During the World Series, the price increased by 2 ∕5 . What did the fans pa
six nickels is what percent of one dollar
a washer and a dryer cost 659$ combined. The washer costs 91$ less than the dryer, how much was the dryer?
Factor 9x^3y-25xy^3 completely.
If a baking tray is 500mm by 700mm, how many of 25cm in diameter can fit into the  oven
What is market equilibrium
What is market equilibrium
how does the Ebola virus spread?