cassandra1828 cassandra1828
  • 09-03-2022
  • Mathematics
contestada

Si un gramo de chocolate vale$38.25¿cuánto costarán 750 gramos?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-03-2022

Answer:

28687.5

Step-by-step explanation:

Un gramo equivale a $38,25, por lo que si tenemos 750 de esos gramos, tendríamos que multiplicarlos para obtener el costo total.

Answer Link

Otras preguntas

Which metaphor for aging does Shakespeare use in sonnet 73? A. Air B. Choirs C. Birds D. Autumn
If a screw falls off a light airplane from a height equal to the top of the Empire State Building (443 m), it hits the ground below after 9.50 s, assuming no ai
In response to an increase in the number of immigrants filling jobs in northern factories in the early nineteenth century
What is a disadvantage of using biomass that the other types of alternative fuels do not have?
How public relations professionals in corporations, counseling firms and nonprofit organizations help promote effective communication among employees and betwee
Pilar uses a unique product number for each product in her inventory. she makes the product number ____.
"My father asked me abruptly, you'd rather write than preach, wouldn't you?" why does this conversation surprise the narrator? A. because his father was senile
Almost _____ percent of westerners want to be more extraverted
what are 3 equivalent expressions for 6(y-1)
"best way to clear the air is to have it all out in the open." what page is it on