chriscriswellsemail chriscriswellsemail
  • 08-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought 4 bags of candy. Each
bag of candy cost $1.36. How much
money did he spend on candy?

Respuesta :

snrichards08
snrichards08 snrichards08
  • 08-03-2022

Answer: $5.44

Step-by-step explanation:

if 1 bag of candy costs $1.36 and Mark bought 4 bags of candy, multiply 1.36 and 4 to get $5.44

Answer Link

Otras preguntas

How do you put 5/2 on a number line
Why did the Spanish government decide to expand its lands in North America?
I have 4 sides and 4 vertices,what am I
Which ordered pair is not a point on the graph of y=-x+5
There were four apples. Three apples fell from the tree. How many apples are on the tree now?
what is 109 percent as a decimal?
what is the quartic root of 64? And how did you figure it out? I'm really confuse on quartic roots.
Name a strait in the southern part of south America.
What does du bist mean in German?
Ms. Russell has 24 students in her class. 3/8 of the class went out for recess. 1/4 went to the library. The rest stayed in the classroom.a. What fraction of th