devaughnnorthcu1547 devaughnnorthcu1547
  • 08-03-2022
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells a bag of 4 oranges for $3. 64. How much would it cost for 6 oranges?

Respuesta :

charnerhoopes charnerhoopes
  • 08-03-2022

Answer:

$5.46

Step-by-step explanation:

4 / 3.64 = 6 / x

Answer Link

Otras preguntas

A number of students were asked this question: “How many cousins do you have?” The lowest answer given was 6. The highest answer given was 20. The total of all
name two salts used in black and white photography
Write an equation in slope-intercept form for the line: through (-6,3); horizontal
why is a voltmeter is always connected in parallel in a electric circuit?
How do I multiply this?
How do u Solve 2x2 + 2x2 + 2 - 2x2 =
where is nassal cavity located in our body.
A 50 METER PATH SURROUNDS A RECTANGULAR GARDEN. THE WIDTH OF THE GARDEN IS TWO-THIRDS ITS LENGTH. FIND ITS AREA.
How do I multiply this?
why is a voltmeter is always connected in parallel in a electric circuit?