Robinpaschal
Robinpaschal Robinpaschal
  • 08-03-2022
  • Mathematics
contestada

At a cost of $8 per pound, how many ounces of rice flour can be bought for $3.35?

Respuesta :

watermelonxsuger watermelonxsuger
  • 09-03-2022

Answer:

$41 cents

Step-by-step explanation:

$8 divided by $3.35 equals $0.41 cents

Answer Link

Otras preguntas

1. weir mr, januszewicz a, gilbert re, vijapurkar u, kline i, fung a, meininger g. effect of canagliflozin on blood pressure and adverse events related to osmot
how did it get so late so soon? its night before its afternoon. december is here before its june. my goodness, how the time has flewn. how did it get so late so
Question about The Forgotten Girl / Fast pls What did Iris notice the morning after she found the grave? Why is Iris's mom upset when Iris is not invited to the
Which of the following is not a function of the integumentary system? A.Storage of salts, such as calcium, potassium and sodium. B.Synthesis of certain chemical
Which of the following is true regarding Einstein's attempt to influence the use of his discovery of the energy equation? A) He recommended to President Rooseve
Rodrigo's milkshake recipe calls for 3 2/5 scoops of ice cream and Tori's recipe calls for 1 4/5 scoops. How many more scoops of ice cream are used in Rodrigo'
Add full stops and capital letters in the correct places. You can start driving a car when you are 17 you can book your theory test online
Find the function f whose zeros are 6 and 3
help me with this please
The author says that the Constitution “was built to last.” How? What does she mean?