marcus3168
marcus3168 marcus3168
  • 09-02-2022
  • Mathematics
contestada

oranges sell for $0.38 per pound. How much will 192 oranges cost?​

Respuesta :

Raisy
Raisy Raisy
  • 09-02-2022

$0.38×192=$72.96

So the answer is $72.96

Answer Link

Otras preguntas

Short summary of Frankenstein letters I-IV
Which organisms does NOT eat krill? A)seal B)fish C)penguin D)orca
can someone please help me
-105=7(1+2n) A:-8 B-4 C-10 D:-9 What’s the value of n in this equation?
Find the measures of the interior angles.
For the monthly rainfall data set of 7 cm, 3 cm, 10 cm, 7 cm, 12 cm, 10 cm, 8 cm, and 7 cm calculate the mean. * what is the mean ​
A spherical gas container made of steel has a(n) 13-ft outer diameter and a wall thickness of 0.375 in. Knowing that the internal pressure is 60 psi, determine
Help Mehhhhhhh!!!!!!
In ΔDEF, m∠D = 35° and m∠F = 88°. What is m∠E? A. 53° B. 123° C. 57° D. 237°
(100 points) help plz {brainliest to the right answer} How do chelating agents help solubilize cell walls? A. Chelating agents dissolve sugar molecules, which