parkerjayla41 parkerjayla41
  • 08-02-2022
  • Mathematics
contestada

Mason spent $4.82 for a gallon of milk. How much would Mason spend on 4 gallons of milk?
$19.28
$9.64
$1.21
$17.64

Respuesta :

cmarsh1998
cmarsh1998 cmarsh1998
  • 08-02-2022
The correct answer is A $4.28 x 4 = $19.28
Answer Link

Otras preguntas

How do you find Mass number
The time difference, t, in minutes, taken for an object to travel from point A to B and the return journey is given by the equation (t+6) (t-8)=72. By solving t
Write a travel vignette about what you see in his kingdom. Since it’s a travel vignette, it should be descriptive. Your review should help the reader imagine Mi
Read the opening lines of the Voting Rights Act of 1965. Choose the sentence that specifically describes how this act makes it illegal for a state to require a
Graph y > - 5x + 5. 4
If you have $200 to invest for 10 years, would you rather invest your money in a bank that pays 7% simple interest or 5% interest compounded annually? Is there
In Freud's theory, what does the superego do? A. It includes the drives for immediate biological gratification. B. It makes logical decisions. C. It includes do
What are the causes of different falls in the air?A, Highlight drop dropB, The Wind BlowsC, of objectD, Air resistance
Given angle 2 is congruent to angle 3 and AC is congruent to BD prove AWC and DWB
Write a paragraph that evaluates the effectiveness of mortimer’s style in the time travelers guide to Elizabeth England.