duncanklanie2 duncanklanie2
  • 07-02-2022
  • Mathematics
contestada

Archie wants to buy a treat for his dog for Valentine’s Day. There’s a special deal- four ches for $15. What is the cost for each treat

Respuesta :

25eknowlton
25eknowlton 25eknowlton
  • 07-02-2022

$3.75. it is literally 15  divided by 4 lol

Answer Link
akashii
akashii akashii
  • 07-02-2022
3.75.

15/4 = 3.75

You divide the cost of the treats by how many treats there are to find the individual price of each treat.
Answer Link

Otras preguntas

9. A fourth-grader in the United Statesdoes an experiment in her science class.At the same time, a fourth grader in Chinais asleep. Why is it daytime in the Uni
What’s the area of 6,11
In a sweet shop you can buy packets of mints for 20p each and bars of chocolate for 30p each. The total cost of m packets for mints and c bars of chocolate is g
hope someone can quickly answer this I need to sleep​
What colonial city had the largest population
what is a microorganism
y=7x-32graph this function​
Law of motion that says for every action there is an equal and opposite
Jennifer bought a brand new treadmill on a credit plan at BeFit Exercise Equipment. BeFit will charge her 15% per year compounded monthly. If her monthly paymen
Question 6 with 1 blankAtahualpa ofrece (offers) una gran cantidad de a cambio de (in exchange for) su liberación.